Vše, co potřebujete vědět o externích hemangiomech

Vše, co potřebujete vědět o externích hemangiomech

hemangiomy, se stane, když se vyvinou další krevní cévy. Vnější hemangiomy jsou na kůži viditelné jako červená značka.

také známé jako vaskulární mateřské znaky nebo infantilní hemangiomy, obvykle nezpůsobují žádné problémy kromě jejich vzhledu a často zmizí bez léčby.

Někdy má člověk jiný stav i hemangiom.

vnější hemangiomy se objevují jako červená značka poblíž povrchu kůže. Někteří lidé jim nazývají „jahodovou značku“ kvůli jejich jasně červenému vzhledu. Hemangiomy se mohou vyskytnout také uvnitř těla, ale tento článek se dívá na ty, které se objevují na kůži.

Jaké jsou hemangiomy ?

Hemangiom je druh benigního nádoru, který ovlivňuje krevní cévy. Stává se to, když se vyvíjí příliš mnoho krevních cév.

hemangiomy se objevují během prvních několika týdnů dětství. Někteří trvají déle, než se ukáže, protože jsou hlouběji v kůži.

Obvykle dosahují 80% své celkové velikosti o 3 měsíce věku a většina z nich roste do věku 5 měsíců.

Obvykle, oni Začněte se zmenšit, když je dítě ve věku asi 12 až 15 měsíců a nejvíce se odhodlává ve věku 3 až 10 let. na hlavě, krku a kufru. Někteří lidé zažijí komplikace, jako je bolest a ulcerace.

Ženské kojence mají s větší pravděpodobností hemangiom než mužské děti, jsou častější u bělošských dětí a předčasně narozené děti mají vyšší šanci na vývoj jednoho než plnohodnotných dětí.

Hloubka, velikost, tvar značky se bude lišit.

kapiliární hemangiomy se objevují poblíž povrchu kůže. Vyskytují se, když se vyvíjí spousta malých krevních cév zvaných kapiláry. Pojivová tkáň drží tyto kapiláry pohromadě. Pokud je skupina krevních cév velká, může být hemangiom mírně zvýšen a mít houbovou texturu. Toto je typ, který s největší pravděpodobností ovlivní dítě. Vyskytují se, když se rozšiřují větší krevní cévy nebo se rozšíří. Tyto krevní cévy nejsou příliš pevně zabaleny a vyvíjí se kavernózní hemangiom, když krev naplní prostory mezi krevními cévami. tvoří hrudku. Tento typ hemangiomu může snadno krvácet. Kliknutím sem se dozvíte více.

Některé hemangiomy jsou malé, zatímco jiné pokrývají širokou plochu. Někdy může být jedna léze širší s více rozbitým formou. Zřídka se mohou objevit na více místech na kůži.

Poté, co se poprvé objeví hemangiom, se jeho velikost a množství přísunu krevních cév rychle zvyšuje. Pak má tendenci se usadit. Po několika letech se často začíná zmenšovat. Typ:

 • Bolest
 • Krvácení po škrábanci
 • Infekce
 • i

 • Ulcerace u 5-25 procent případů
 • Problémy se srážením krve

Bleeding: IF Osoba s hemangiomem má menší škrábanství nebo řez, který ovlivňuje pokožku blízko místa, kde je značka, může to způsobit krvácení. To může být bolestivé a jizva může zůstat poté, co hemangiom zmizí. Lékař může předepsat antibiotika, aby se zabránilo infekci. To může trvat čas na uzdravení. Vřed může narušit krmení, protože to bude bolestivé. Polednutí nějaké ropné želé na broušení dítěte, na bradavky, pokud dítě kojí nebo na rtech, může zmírnit nepohodlí. Lékař může doporučit léky.

Problémy očí: Pokud se kolem oka vyvíjí hemangiom, může na oko vyvíjet tlak a zabránit tomu, aby se vyvíjel. Může existovat riziko očních problémů, jako je amblyopie nebo glaukom. Lékař bude léčit hemangiom co nejdříve, aby toto riziko snížil. mozek, srdce, krevní cévy nebo oko.

Lékař může nadále sledovat dítě, když vyrůstají, aby zkontrolovali další příznaky.

Ačkoli hemangiom je druh nádoru – vaskulární nádor – informace publikované redakční radou pro pediatrické ošetření poznamenává, že se zřídka šíří. Jinými slovy, je nepravděpodobné, že se stane rakovinným. Obvykle nevyžadují žádné další vyšetřování ani léčbu. Poté, co zmizí, mohou odejít:

 • Oblast mírně lehčí kůže
 • Malé krevní cévy
 • Natažená kůže vykazující vráskání
 • Mírné zkreslení kůže

Kosmetická chirurgie může často zlepšit jakékoli nežádoucí nežádoucí Účinky.

Domácí ošetření

Lidé by se měli starat, aby se vyhnuli poškrábání nebo škrábání hemangiomu, protože to může vést k krvácení nebo k vytvoření vředu.

Následující tipy mohou pomoci:

 • Zastavte oblast v vysychání tím, že se vyhýbáte mýdlem a používáte obyčejné ochranné krémy
 • Udržujte značku mimo slunce
 • Použijte opalovací krém s vysokým faktorem
 • Viz lékaře, pokud se formuje vřed nebo jiné změny se vyskytují

Pokud hemangiom s Koláče na krvácení:

 • Vyvíjejte tlak čistým hadříkem po dobu nejméně 5 minut
 • Získejte lékařskou pomoc, pokud krvácení nezastaví

Pokud se formuje vřed:

 • Vyhledejte lékařskou pomoc
 • Pravidelně koupat oblast s obyčejnou teplou vodou a vyhýbejte se jejímu tření>

  Lékařská léčba

  Pokud hemangiom způsobuje problémy, lékař předepisuje propranolol, což je beta-blokátor, který lékaři často předepisují léčbu srdečních podmínek. Studie ukazují, že může zmenšit velikost hemangiomu. Jedná se o léčbu první linie pro infantilní hemangiomy. Lékař bude sledovat jakékoli dítě, které užívá tento lék.

  Ne každý však může použít propranolol. Například není vhodný pro děti s astmatem. Také však mohou mít nepříznivé účinky.

  Pokud se vytvoří vřed, může lékař předepsat antibiotika.

  chirurgický zákrok

  V případě potřeby lékař doporučí chirurgický zákrok, aby zabránil hemangiomu způsobit poškození okolní tkáně, například pokud je velký nebo blízko oka. Chirurg vyřízne nádor a zavře ránu pomocí stehů.

  dr.derm recenze

  Komplikace však zahrnují krvácení a možnost, že se hemangiom vrátí. Ve většině případů značka zmizí sama o sobě. Zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents